Adam Hall Stands SLS TV28 M10 Spigot 28mm
The SLSTV28M10 is a standard long shank 28 mm TV spigot with 10 mm thread and 34 mm thread depth. It is made of aluminium and comes with M10 hex bolt, washer and spring lock washer.
Vendor: Adam Hall
SKU: eb90049
Icon Out of Stock Out Of Stock
iFrame
×
The SLSTV28M10 is a standard long shank 28 mm TV spigot with 10 mm thread and 34 mm thread depth. It is made of aluminium and comes with M10 hex bolt, washer and spring lock washer. Product type:Stands and Tripod Accessories
Material:aluminium
Surface:plain
Diameter:28 mm
Length:115 mm
Dimensions
Thread size:M10 x 34 mm